sobota, 27 września 2014

Kilka słów o bikini fitness

Hejka:) po ostatnim wpisie na temat bikini fitness, dostałam wiele zapytań czym jest bikini fitness oraz czy ta "kulturystyka" nie zrobi ze mnie koksa, kafara, faceta:D Otóż wątpię bym stała się koksem hihihi. Ale wszystko poklei. Zacznę od bikini fitness:
Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego w sposób następujący definiuje bikini fitness:
 ZASADY ORGANIZACJI I SĘDZIOWANIA ZAWODÓW BIKINI (wersja polska, z czterema zwrotami)
Kategoria bikini przeznaczona jest dla kobiet, które dbają o kształty swojego ciała i o sprawność fizyczną oraz odżywiają się zdrowo. Definicja umięśnienia jest niedopuszczalna, natomiast wskazane jest, aby ciało było ujędrnione i sprężysty wygląd. Równomierny, proporcjonalny rozwój górnej i dolnej połowy ciała odgrywa ważną rolę w ocenie. Pod uwagę brana jest też uroda i fryzura.
 STRÓJ
Strojem startowym dla kategorii bikini jest kostium dwuczęściowy. Może być to gotowy kostium bikini prosto ze sklepu, o następującej charakterystyce:
- Kostium musi być gustowny i skrojony w dobrym stylu. - Kolor i wzór kroju dobiera sobie sama zawodniczka. - Dolna część powinna być skrojona w kształcie litery „V”. 1/3 pośladków powinna być zasłonięta. Stringi są zabronione. - Zawodniczki występują w pantoflach na wysokim obcasie. Obuwie typu platformy jest zabronione. Zawodniczki same dobierają sobie kolor i styl obuwia. - Zawodniczki mogą nosić gustownie dobraną biżuterię.

OPALENIZNA
Zalecane jest, aby zawodniczki miały naturalną, zdrowo wyglądającą opaleniznę.


A dlaczego bikini? wydaje mi się, że ta kategoria jest dla mnie idealna, bardzo ważna w ocenie jest postawa sceniczna (ach w końcu będę mogła wykorzystać moje zdolności i dać upust mojemu blasku ;))
Poniżej załączam filmik z tegorocznych Debiutów w kategorii bikini fitness: A także fotki mojego blasku z ostatniej sesji zdjęciowej:
 fot. Marcin Jamróz
fot. Marcin Jamróz

Dzisiaj mija 4 tydzień jak jestem na redukcji, mogę się nieskromnie pochwalić, że w talii ubyło już 10 centymetrów:))

1 komentarz:

  1. Why ja nie wiedziałam że prowadzisz bloga??? Hm???? bardzo mi się podoba !teraz będę tutaj często zaglądała ;)

    OdpowiedzUsuń