środa, 10 września 2014

Chcę być jeszcze chudsza i być fit...

Chcę być jeszcze chudsza i być fit. Mam nadzieję, że doszukaliście się tu szczypty ironii. 
Chyba większości z Was nie muszę przypominać, że przyszło nam żyć w czasach "kultu ciała". Co raz więcej ludzi zaczyna dbać o estetykę swojego wyglądu, poświęcając swój wolny czas na treningi, diety i różnego typu zabiegi upiększające, które mają wspomagać w kreowaniu nowego wizerunku. W chwili obecnej bardzo zaciera się różnica, w szczególności u młodych kobiet, w zastopowaniu i utrzymaniu wagi (można zauważyć tendencję, im niższa waga tym lepiej). Takie kobiety, uważają iż jedynym dobrym rozwiązaniem coraz niższej wagi jest redukcja wagi to poziomów ekstremalnie niskich.
Oczywiście nadwaga jest bardzo szkodliwa, ale po drugiej stronie szali śmiało możemy stwierdzić iż niedowaga niesie za sobą również niebezpieczne konsekwencje zdrowotne.
Dlatego zawsze należy pamiętać o racjonalnym odchudzaniu, bardzo często zdarza się, że kobiety, które się odchudzają popadają w obsesję na punkcie swojej wagi. Manii tej bardzo często towarzyszy niedowaga czy zaburzenia odżywiania. Każdy utracony kilogram, daje motor by obniżyć granicę wagi. Jednak bardzo często wraz z kolejnym kilogramem spalana jest tkanka mięśniowa i pomimo utraty kilogramów ciało nie jest fit lecz pozbawione energii, organizm staje się wyniszczony, z włosów robi się siano, a skóra i paznokcie tracą na swojej witalności. Osoby takie cechuje obniżony poziom energii, senność, agresywne zachowanie, zaczyna pojawiać się sfrustrowanie, organizm staje się bardziej podatny na infekcje itp.
Skrajne cięcia tłuszczu w codziennej diecie mogą być przyczyną zaburzeń hormonalnych (w tym także zaburzeń miesiączkowania oraz bezpłodności), problemy ze skórą (łuszczenie się, wysuszenie).
W telewizji wciąż promowany jest wizerunek wychudzonych kościstych modelek wieszaków. Osoby ślepo podążające za nim są narażone na zaburzenia w odżywianiu, w tym anoreksję.

Dlatego pytam się czy obwisła skóra, wiszące pośladki, ciało pozbawione zarysu mięśni są warte tej ceny?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz