środa, 12 czerwca 2013

ŚMIERTELNY DINITROFENOL

śmiertelnym działaniu dinitrofenolu przekonała się młoda mieszkanka Warszawy. Skutki zażywania dinitrofenolu są tragiczne: przegrzanie organizmu, niewydolność oddechowa, udar mózgu. Lekarze przestrzegają przed stosowaniem DNF - środka chwastobójczego sprzedawanego w internecie jako... preparat na odchudzanie.

20-letnia dziewczyna z warszawskiej Pragi zmarła, stosując tabletki DNF. Kilka miesięcy wcześniej gazety pisały o śmierci Sarmada Alladina, Hindusa studiującego w Wielkiej Brytanii, który też przedawkował DNF. Oboje chcieli schudnąć, kupując trującą substancję w internecie, niestety kuracja odchudzająca zakończyła się tragicznie. W ostatnim roku na świecie odnotowano 60 podobnych przypadków.
- Córka zaczęła się źle czuć, brakowało jej powietrza i ciągle wychodziła z niej woda - mówi o ostatnich dniach przed śmiercią dwudziestolatki jej matka. - To wyglądało strasznie. Woda z niej parowała tak, jakby ktoś gdzieś żelazkiem dotykał. Bardzo się pociła, a przy tym nie mogła oddychać i czuła, że się dusi. To trwało kilka dni - dodaje kobieta, która w radio TOK FM zwróciła się z apelem do młodzieży, by ostrzec przed zażywaniem kapsułek z DNP. - Córka nie przyznała się, co brała. W szpitalu była jeden dzień. Poszła wieczorem, a nad ranem, 17 maja, zmarła. Zdrowa, normalna dziewczyna.
Lekarze nie mogli uratować dziewczyny, ponieważ do ostatniej chwili nie przyznała się do zażywania DNF. Dopiero po przeszukaniu jej rzeczy osobistych wyjaśniła się przyczyna duszności, ale na uratowanie jej życia było już za późno.

Jak działa DNF (dinitrofenol)?
Dinitrofenol nie znajduje się na liście dopuszczonych do sprzedaży środków farmaceutycznych. Stosuje się go do produkcji herbicydów (środków służących do zwalczania chwastów) i sztucznych barwników, ale pod żadnym pozorem nie można go spożywać. Dlaczego młodzi ludzie stosują DNF burner jako środek odchudzający? Dinitrofenol może być kuszący, bo bardzo szybko spala tłuszcz. Zażycie zbyt wysokiej dawki substancji powoduje duszności, problemy z krążeniem oraz przegrzanie organizmu. Ciało człowieka nie nadąża z wydalaniem energii powstałej podczas bardzo szybkiego spalania tłuszczu, powodując problemy z oddychaniem i nadmierne pocenie. Jeśli osoba, która połknęła dużą dawkę DNF, nie jest otyła, substancja zaczyna spalać nie tylko tłuszcz, ale i jej tkanki wewnętrzne. Toksyna powoduje udar mózgu, uszkodzenie narządów wewnętrznych, a przy dłuższym stosowaniu może prowadzić do powstania komórek nowotworowych.

DNP burner – bez problemu kupisz w internecie

Opakowanie kosztuje około 160 zł. Przesyłkę od anonimowego nadawcy dostarcza kurier. Na internetowych forach użytkownicy przerzucają się dobrymi radami, jak stosować DNF, żeby schudnąć. Wszystko zależy od dawki. Jednak specjaliści przestrzegają: zbyt mała ilość substancji nie przyniesie żadnych efektów, a przedawkować bardzo łatwo.


Ja jestem przerażona... Szkoda dziewczyny. Jednak na jej usprawiedliwienie nie zachowania nie ma wytłumaczenia... Jestem ciekawa czym nas jeszcze zaskoczą przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz