niedziela, 14 kwietnia 2013

Spacer - przyjacielem w drodze do płaskiego brzuszka

Pogoda spłatała nam dzisiaj psikusa... niestety nasz spacer w poszukiwaniu nowych alternatyw odbył się dość szybko i energicznie gdyż zaczłą padać deszcz, jednak z obietnicą podaje ćwiczenia, które można wykonywać podczas spaceru:

Podczas początkowego marszu, któy powinien być dość szybki, zrób krążenia ramion...


Wyrzut nóg w tył w podparciu

Ukucnij, dłonie oprzyj na podłożu. Weź głęboki wdech i z wydechem wyrzuć nogi mocno do tyłu, przyjmując pozycję deski. Z wydechem wróć z powrotem do pozycji podparcia, wstań. Całą sekwencję powtórz 6- 8 razy.

W pozycji deski przyciąganie kolan

Przyjmij pozycję deski, wyprostuj ramiona, dłonie powinny znaleźć się pod barkami. Napnij brzuch i na zmianę przyciągaj kolana do przeciwległego łokcia. Powtórz ćwiczenie 6 razy na każdą stronę.

W pozycji deski przyciąganie stopy

Przyjmij pozycję deski, z wyprostowanymi ramionami, dłonie ułóż pod barkami. Złap lewą stopę prawa ręką powyżej ciała. Wytrzymaj kilka sekund i zmień stronę. Powtórz ćwiczenie 2-4 razy na każdą stronę.

Przyciąganie kolan do klatki piersiowej

Usiądź na ławce. Ugięte w łokciach ręce oprzyj za biodrami. Wyprostowane nogi wyciągnij przed siebie do momentu aż poczujesz napięcie mięśni brzucha. Przyciągnij kolana do klatki piersiowej, jednocześnie zbliżając tułów do kolan. Wykonaj 3 serie, po 8-12 powtórzeń.

Pozycja równoważna

Cały czas w pozycji siedzącej - odchyl tułów, a wyprostowane w kolanach nogi wyciągnij do przodu. Wyprostuj ramiona i wyciągnij je do przodu. Balansuj tak, by czuć prace mięśni brzucha. W takiej pozycji wytrzymaj kilka sekund.

Są to przykłady ćwiczeń, które można wykonywać spokojnie podczas spaceru. Nie bój się, opinii gapiów, niech to oni się wstydzą, że są bierni!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz